Kilka tricków porządkowania ciuchów

lubi chaotycznie zorganizowaną przestrzeń i ogólne wrażenie nieporządku. Nie mówię tutaj o schorzeniu zwanym OCD, ale o ogólnym porządku i organizacji. Jeżeli należysz do ludzi wolących uporządkowane rzeczy to zapewne walczysz

Dodane: 07-04-2016 03:27
Kilka tricków porządkowania ciuchów worek na buty
Czy są potrzebne? Oczywiście, dla osób dbających o porządek i modę. Poza tym w internecie jest bardzo dużo innych ciekawych rozwiązań dla dbających o porządek.

Dla perfekcjonisty

Nie każdy lubi chaotycznie zorganizowaną przestrzeń i ogólne wrażenie nieporządku. Nie mówię tutaj o schorzeniu zwanym OCD, ale o ogólnym porządku i organizacji.

Jeżeli należysz do ludzi wolących uporządkowane rzeczy to zapewne walczysz o dobrą organizację na każdej płaszczyźnie: zawodowej, prywatnej oraz przestrzennej. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ, aby dobrze zorganizować sobie np. miejsce w szafie należy zainwestować w różne rozwiązania- dodatkowe półki, pudełka czy woreczki na buty.

Kto powiedział, że utrzymać porządek jest łatwo? Jednak komfort przebywania w dobrze zorganizowanej przestrzeni wynagrodzi wydane pieniądze.


O walizce. Hasło w Wikipedii

Walizka to przenośne opakowanie na bagaż, używane najczęściej w trakcie podróży. W kształcie zbliżona jest do płaskiego prostopadłościanu z zaokrąglonymi krawędziami. Składa się z dwóch ruchomych względem siebie części, połączonych zawiasami.

Walizki wykonywane są z różnych materiałów: tkaniny, tworzywa sztucznego, skóry. Zwykle poszczególne boki są dodatkowo usztywnione wewnętrznymi wkładkami, aby zapobiec deformacji kształtu. Na jednym z boków znajduje się uchwyt służący do przenoszenia. Często dodatkowo walizka jest wyposażona w kółka oraz wysuwany uchwyt, które umożliwiają przemieszczanie walizki bezpośrednio po podłodze, bez podnoszenia. Niektóre walizki posiadają zamki, chroniące ich zawartość.

Szczególnym rodzajem walizki jest walizka lotnicza. Zawsze ma ona kółka i wysuwany uchwyt, jest zamykana i ma miejsce na etykietkę zawierającą dane właściciela. Najważniejszą cechą walizki lotniczej jest jej niewielki ciężar przy dużej wytrzymałości na uderzenie i zgniecenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Walizka


Kawalerka i porządek

Kiedy przychodzi do zorganizowania małej i ciasnej przestrzeni, każdy pomysł jest na wagę złota. Potwierdzą to pewnie mieszkający w akademikach studenci, a może raczej studentki. Dbanie o porządek i estetyczny wygląd otoczenia to głównie domena kobiet, ale i faceci lubią kiedy jest czysto, choć rzadko to przyznają.

Wszelkiego rodzaju przestrzeń do przechowywania w małym mieszkaniu jest bardzo ważna, jak w każdym innym domu. Jednak przy ograniczonej przestrzeni trzeba wykazać się nie lada sprytem, aby wszystko się ładnie pomieściło i żeby nie było bałaganu. Jest wiele porad pomagających zorganizować takie małe przestrzenie, a każda z nich, choć przynosi niewielką poprawę jest warta uwagi.