O kupowaniu zabawek

iach i ten trend wcale się nie zmniejsza od wielu lat, to jednak coraz częściej rodzice przekonują się do zakupu zabawek wykonanych z innych materiałów. Obecnie można nabyć nie tylko zabawki z drewna dla dzieci, ale także z różnyc

O kupowaniu zabawek Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Ekologiczne zabawki

Chociaż zabawki wykonywane z tworzyw sztucznych są produkowane naprawdę w ogromnych ilościach i ten trend wcale się nie zmniejsza od wielu lat, to jednak coraz częściej rodzice przekonują się do zakupu zabawek wykonanych z innych materiałów. Obecnie można nabyć nie tylko zabawki z drewna dla dzieci, ale także z różnych innych materiałów, które na przykład są odzyskiwane poprzez recykling. Ekologiczne zabawki z pewnością mogą nauczyć dzieci troski o własną planetę, co może odegrać ważną rolę w ich dorosłym życiu. Coraz częściej poprzez zabawę dzieci pobierają nauki nie tylko z zakresu ekologii, ale także i innych dziedzin, ale trzeba przyznać, że rosnące hałdy śmieci są coraz większym problemem i warto uczyć dzieci od najmłodszych lat prawidłowej postawy.


A może drewno?

Chociaż zabawki z drewna dla dzieci z pewnością są o wiele droższe nieraz niż zabawki z tworzywa sztucznego produkowane na dużą skalę to jednak są coraz częściej wybierane przez rodziców. Zabawki z drewna mogą również stanowić ciekawy pomysł jako podarunek dla dziecka. Czy inwestycja w droższe zabawki jest opłacalna? Wielu rodziców, które wdrożyło w życie takie rozwiązanie, jest z niego naprawdę zadowolonych. Zakup drewnianych zabawek jest szczególnie opłacalny w przypadku rodzin, w których jest kilkoro dzieci, a rodzeństwo dziedziczy po sobie zabawki. Wtedy naprawdę można sprawić, że zabawki dłużej przetrwają, ponieważ popularne, plastikowe elementy bardzo łatwo można zgubić, natomiast drewno jest w tym wypadku lepsze.


Warto wiedzieć

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny