W którą stronę to zmierza? Pozycjonowanie

Dodane: 30-08-2014 10:16
W którą stronę to zmierza? Pozycjonowanie pozycjonowanie katowice
O pozycjonowaniu, czyli Quo Vadis Google? SEO to naprawdę nie jest taka super branża. Z jednej strony całkiem wysokie i zadowalające...pozycjonowanie katowice
O pozycjonowaniu, czyli Quo Vadis Google? SEO to naprawdę nie jest taka super branża. Z jednej strony całkiem wysokie i zadowalające zarobki, ale z drugiej zależność od jednego giganta - wyszukiwarki Google. Dlaczego to nie jest takie fajne?

Ano dlatego, że o Google coraz częściej mówi się, jak o kolosie na glinianych nogach. Pewne działania tej korporacji są całkiem kontrowersyjne i nie wpływają dobrze na PR (jak współpraca z CIA w sprawie danych użytkowników).

Jednak w branży pozycjonowania to już w zasadzie katastrofa. Mówi się, że korporacja ma za słabe wyniki w swojej sieci reklamowej i z tego powodu w głowach zarządu rodzą się mroczne pomysły na algorytmy, które trzęsą całą branżą SEO. Tak, pozycjoner to ktoś, kto budzi się w środku nocy, zlany potem, bo przyśnił mu się update Google. Brzmi zabawnie? Pewnie dla niektórych tak. Jednak jeśli to twoja praca, i nagle z dnia na dzień strony twoich klientów tracą pozycje, to ty tracisz pieniądze. I często tych klientów.

Z pozycjonowaniem jest trochę jak z giełdą. Zarobić można dużo, ale z dnia na dzień można też wszystko stracić. To naprawdę nie jest taka fajna praca!