Z osobą starszą jak z dzieckiem, trzeba dużo czasu, a co jak go nie ma?

nich jest dobra.Co lepsze? Dom czy opieka w domuProfesjonalna opieka nad starszą osobą jest dość kosztowna. A nie każdy jest w stanie utrzymywać dom oraz dodatkową opiekę dla swojej starszej mamy czy ojca. Często bardziej opłacaln

Z osobą starszą jak z dzieckiem, trzeba dużo czasu, a co jak go nie ma? Rodzina nie zawsze mają czas, aby zająć się schorowaną babcią, dlatego dobrze jest pomyśleć o miejscach na przykład . Rehabilitacja oraz doświadczony personel w sporej części z nich jest dobra.

Co lepsze? Dom czy opieka w domu

Profesjonalna opieka nad starszą osobą jest dość kosztowna. A nie każdy jest w stanie utrzymywać dom oraz dodatkową opiekę dla swojej starszej mamy czy ojca. Często bardziej opłacalnym, a zarazem jedynym wyjściem jest osiedlenie naszego rodzica w domu opieki.

Opieka nad seniorem w domu również nie jest złą opcją, ponieważ zawsze zyskuje się dodatkowy komfort, bo jednak co w domu to w domu. Jednak dla większości starszych osób zmiana otoczenia oraz ludzi jest korzystna, ponieważ maja kontakt zarówno z personelem jak i swoimi rówieśnikami.


Definicja rehabilitacji

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.

Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna


Czym się zajmuje pielęgniarka społeczna?

Pielęgniarka społeczna ? pielęgniarka przygotowana w zakresie pracy socjalnej, współdziałająca w polepszaniu warunków zdrowotnych, w których funkcjonuje człowiek. Jej działania mają charakter pielęgnacyjno-opiekuńczy i społeczno-wychowawczy.

Działalność pielęgniarki społecznej dotyczy pielęgnowania zdrowia, zapobiegania chorobom i inwalidztwu, opieki nad obłożnie i przewlekle chorymi w domu, opieki nad niemowlęciem, kobietą w ciąży, matką karmiącą, osobami starymi i niedołężnymi. Występuje ona m.in. do różnych instytucji w imieniu pacjenta lub na jego prośbę oraz pomaga w umieszczeniu przewlekle chorych na oddziałach opieki długoterminowej. Do zadań pielęgniarki społecznej należy także m.in.:

udzielenie rodzinie chorego (lub opiekunom) informacji dotyczących postępowania z przewlekle lub obłożnie chorym, kalekim lub nieuleczalnie chorym pacjentem (opartych na zaleceniach lekarza leczącego);
zapewnienie pacjentom bezdomnym ubrania, miejsca pobytu (m.in. w schronisku, noclegowni, domu pomocy społecznej, domu samotnej matki, oddziale dla przewlekle chorych lub opieki długoterminowej) oraz pochówku (w razie zgonu);
występowanie do sądu rodzinnego o skierowanie dzieci pozbawionych opieki domowej do placówki opiekuńczo-wychowawczej;
kontrola środowiska chorego (warunków mieszkaniowych i rodzinnych) mająca zapewnić mu pomoc lub skierowanie w odpowiedniej placówki (m.in. domu pomocy społecznej lub zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego);
pomoc w stworzeniu warunków do odbycia połogu samotnym matkom po wypisaniu ich ze szpitala;
pomoc w adopcji (m.in. przewiezienie dziecka do rodziny zastępczej lub oddziału proadopcynego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka_społeczna